Новини

Коли монополіст – не монополіст

Команда ADVANQ захистила інтереси ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» у справі про зловживання монопольним становищем.

Тимчасова адміністративна колегія АМКУ визнала тарифи на перевезення вантажів, встановлені ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ», зловживанням монопольним становищем, наклала на Товариство штраф у розмірі 7 150 516 грн та зобов’язала припинити порушення.

Таке рішення було постановлено за результатом розгляду заяви ТОВ «АКВ Українське каолінове товариство». АМКУ вказав, що наш Клієнт, нібито, у договорах з перевезення вантажів залізничним транспортом та за разовими заявками необґрунтовано підвищував вартість послуг за базовим тарифом на перевезення вантажів. 

Захист Клієнта будувався на тому, щоб довести, що Колегія:
  • не дотрималась Методики визначення монопольного становища, 
  • сформувала помилкові висновки про економічну необґрунтованість тарифів та про часові періоди порушень.

Завдяки зусиллям команди ADVANQ  рішення АМКУ визнано недійсним в повному обсязі за рішенням Господарського суду міста Києва, що залишено без змін постановою суду апеляційної інстанції.

Перемога у справі дуже важлива, оскільки у разі відмови в задоволенні позову, Клієнт був би зобов’язаний встановити збиткові для себе тарифи на перевезення. Окрім того, активна участь ТОВ «АКВ Українське каолінове товариство» у справі свідчила, що до Клієнта потенційно були б пред’явлені багатомільйонні претензії про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Попереду ще розгляд справи Верховним Судом, однак зміст порушень, допущених АМКУ, та межі касаційного оскарження дають підстави для оптимістичних прогнозів, що судові рішення залишаться без змін.

Проєкт супроводжують радник Олег Тарасюк та керуючий партнер Сергій Василишин.