Новини

Як діяти бізнесу, коли в умовах війни потрібно працювати «тут і зараз», а часу для оформлення дозволів та ліцензій немає?

Скористайтесь альтернативою, запропонованою Кабінетом Міністрів України у постанові №314 від 18.03.2022, – декларацією про провадження господарської діяльності.

Що змінилось
Відтепер для початку багатьох видів діяльності, наприклад медичної практики, торгівлі пальним чи застосування праці іноземців не потрібно ліцензій та спеціальних дозволів.  Замість цього достатньо подати декларацію через портал Дія.

Вимога про отримання ліцензій та дозволів у низці випадків все ж залишилась. Детальні переліки таких – за посиланням нижче.

Важливо! У разі подання декларації особа все одно повинна відповідати ліцензійним та іншим вимогам, що встановлюються до такого виду діяльності спеціалізованими нормами.

🔸 Ліцензії: http://www.drs.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/PERELIK-litsenzuvannya-1.pdf

🔸 Дозволи: http://www.drs.gov.ua/wp-content/uploads/2022/05/PERELIK-dozvilna-2.pdf

Переваги Декларації
  • почати працювати можна відразу після її подання;
  • подається безоплатно та незалежно від місцезнаходження або місця провадження господарської діяльності (кілька місць діяльності = кілька Декларацій).

Важливо! Протягом трьох місяців після закінчення або скасування воєнного стану суб’єкт господарювання зобов’язаний отримати необхідний дозвільний документ

Як подати декларацію
Електронний формат – через вебпортал чи мобільний додаток «Дія»
1)  Реєструємось/авторизуємось в «Дії».
2)  Серед послуг для бізнесу знаходимо «Ліцензії та дозволи», а потім – «єДекларація».
3) Заповнюємо єДекларацію: обираємо місце провадження господарської діяльності та необхідний дозвільний документ (можна додати кілька одночасно).
4) Перевіряємо сформовану єДекларацію, підписуємо електронним підписом та надсилаємо.

Паперовий формат – у будь-який центр надання адміністративних послуг.

Наразі відсутня єдина форма Декларації, лише вимоги до її змісту. Тому для зручності підготували форму (доступна для завантаження за посиланням https://bit.ly/3tg5Mlv).


Заповнена Декларація підписується керівником або уповноваженою особою та подається до центру надання адміністративних послуг для подальшої реєстрації.