Новини

Скасовано рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки


Команда ADVANQ домоглася скасування у судовому порядку трьох рішень приватного нотаріуса про реєстрацію права власності на три об’єкти нерухомого майна у м. Києві в рамках звернення стягнення на підставі договорів іпотеки.


Звернення стягнення на майно було штучним і спрямованим на заволодіння майном.

Господарський суд м. Києва задовольнив позов адвокатів ADVANQ в інтересах Клієнта. Суд апеляційної інстанції залишив рішення без змін. Касаційного оскарження не було.


Ми довели:

  • відсутність порушень Клієнтом договорів іпотеки, що стало підставою для звернення стягнення;
  • ініціювання звернення стягнення ще до моменту надання позик за забезпеченими договорами позики, тобто до моменту виникнення забезпечених зобов’язань.

Суди погодились з позицією адвокатів ADVANQ стосовно того, що всі три заяви-вимоги іпотекодержателя є передчасними, не можуть вважатись повідомленнями про порушення зобов'язання та/або іпотечного договору з огляду на ст. 35 Закону України «Про іпотеку», іпотекодержателем не дотримано порядок звернення стягнення на предмети іпотеки, а саме стягнення є безпідставним.


Стратегія захисту прав Клієнта полягала також у паралельному визнанні договорів позики та іпотеки недійсними, що теж було реалізовано позитивно: відповідні договори визнані недійсними. Такий підхід дав змогу працювати у двох паралельних напрямках і тим самим мати вищі перспективи реального повернення активів Клієнтів.


Проєкт супроводжував адвокат Олег Тарасюк.