Новини

Не кожна підтримка є державною допомогою


Адвокати ADVANQ домоглися скасування у судовому порядку Рішення АМКУ у справі про держдопомогу.

Невелика передісторія

Одна із районних державних адміністрацій власним розпорядженням делегувала Клієнту функції замовника нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення об'єктів у комунальної власності відповідно до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2018 - 2020 роки. 

У зв’язку з цим райдержадміністрація звернулась до АМКУ з повідомленням про нову державну допомогу та просила провести ґрунтовну оцінку. Комітет вирішив, що отримане Клієнтом фінансування — це державна допомога, яка спотворює конкуренцію, а тому вона підлягає поверненню. Рішенням також постановлено припинити надання незаконної державної допомоги і у двомісячний строк повернути фактично отриману.

Наша команда довела, що отримана фінансова підтримка не є державною допомогою, оскільки вона не створює переваг для виробництва окремих  видів товарів чи провадження господарської діяльності, а також не спотворює і не загрожує спотворенню економічної конкуренції. 

Завдяки стратегії, обраній адвокатами ADVANQ, 5 жовтня 2021 року Окружний адміністративний суд м. Києва у справі № 640/24917/19 визнав  протиправним та скасував рішення АМКУ стосовно нашого Клієнта.


Проєкт супроводжували адвокати Олег Тарасюк та Сергій Василишин